Дякую!
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом 15 хвилин!

Як позбутися від пилу у квартирі?

А ви знали, що у звичайній трьохкімнатній квартирі за рік може зібратися до 15 кг пилу? Велика частина частинок утворюється влітку, особливо якщо вікна в кімнатах весь час відкриті. Тому в спеку рекомендується робити вологе прибирання 2 рази на день. Але що якщо вона не рятує і як зовсім позбутися від пилу? Розбираємося разом.

 

Що таке пил?

Це маленькі частинки мінерального або органічного походження. Їх діаметр - від 0,005 до 0,1 мм. До них можуть домішуватися пісок, лупа, шерсть домашніх тварин, волосся, частинки тканин, паперу, меблів, які стоять в кімнатах. Якщо в будинку рідко роблять генеральне прибирання, в мікрочастинках можуть з'являтися частинки цвілевих грибів, мікроорганізми або пилові кліщі. Вони непомітні неозброєному оку, але здатні викликати алергію. Саме тому всі намагаються регулярно позбавлятися від домашнього пилу.

Види пилу

Крім домашньої, або побутової, буває також:

 • Книжкова пил - вона з'являється від руйнування целюлози і осідає на відкритих полицях.
 • Статична - вона складається з самих різних частинок, які наелектризовані побутовими приладами. Якщо від неї не позбутися, вона буде висіти в повітрі.
 • Вулична - потрапляє в будинок при провітрюванні, також може заноситися на взутті та одязі. Поряд з частинками грунту, в ній зазвичай знаходять сажу, пилок рослин.
 • Гіпсова. З'являється в будинку, де при будівництві був використаний гіпсокартон (з нього роблять перегородки, арки, псевдоколоніі).
 • Будівельна. Залишається після ремонту. Якщо відразу її не прибрати, може довго витати в повітрі, осідаючи на поверхнях тонким шаром. Як позбутися від такого пилу раз і назавжди? Тільки ретельно зібравши її промисловим пилососом, а потім зробивши генеральне прибирання.

До слова, відкриті вікна - не єдине джерело забруднень. Навіть в закритих приміщеннях, де немає мешканців, забруднення будуть накопичуватися у великих кількостях.

Як позбутися від книжкового пилу у кімнаті?

Оскільки такий пил складається з найдрібніших частинок, позбутися від нього за допомогою домашнього пилососа практично неможливо - у нього мало потужності. Тут потрібна професійна техніка, якою користуються клінери при прибиранні приміщень.

Але мінімізувати його появу в будинку з великою бібліотекою можна, якщо:

 • Зберігати книги на закритих полицях (за склом).
 • З відкритих полиць мікрочастинки можуть розноситися по всій кімнаті. Причому добре, якщо полиця буде виділена не в дитячій і не в спальні,
 • а в вітальні, або в окремому приміщенні.
 • Дотримуватися оптимальних умовв для зберігання книг: стежити, щоб температура повітря не піднімалася вище + 18С, а вологість становила до 60%. Занадто сухе повітря з одного боку шкідливе для здоров'я, з іншого - швидше псує дерево, книги, картини, і від цього з'являється ще більше пилу. Вологе повітря призводить до появи цвілі на сторінках видань.
 • По можливості ставити книги вертикально і в один ряд, щоб вони дихали.
 

ЧЩоб швидше позбутися від книжкового пилу в будинку, потрібно ретельно пропилососити і витерти вологою серветкою полиці. Також важливо протерти книги. У той же час догляд за дорогими і антикварними виданнями краще довіряти професіоналам. Якщо знадобиться, ті зможуть ще й відреставрувати антикваріат.

Клінінг будинку від компанії Solidсare фото до і після

Як позбутися від статичного пилу у будинку або в квартирі?

Для боротьби з наелектризованими частинками потрібно використовувати ефективні засоби:

 • Антистатики - випускаються у вигляді серветок, в тому числі з дезінфікуючими частинками, розчинів для прибирання в спреях. Надовго позбавити від пилу у квартирі вони не зможуть, але якийсь час та не буде знову осідати на поверхнях: антистатики знижують статичну електрику предметів. За принципом антистатиків діють електрощітки.
 • Очищувачі повітря. Це досить дорогі прилади, проте, вони добре збирають літаючі по кімнаті мікрочастинки. Також така техніка усуває неприємні запахи.
 • Зволожувачі. У кімнаті з сухим повітрям пил повільно осідає на поверхні, тому і з'являється буквально відразу після збирання. Якщо повітря зволожити, пил осяде швидше, і його можна буде зібрати і вимити. До слова, тим, хто шукає, як позбутися від запаху пилу в квартирі, варто розглянути зволожувачі з функцією миття повітря - вони справляються із завданням ефективніше.

Стане в нагоді і іонізатор. Під його впливом мікрочастинки також стають важчими і швидко осідають. Прибирати їх потім легше.

Як позбутися від вуличного і гіпсового пилу у будинку або в квартирі?

Вуличний пил зазвичай потрапляє в житло при провітрюванні, тому позбутися від нього можна тільки встановивши на всі вікна москітні сітки. Вони будуть служити своєрідним фільтром, і запорошений шар на підвіконнях і під ними стане менш щільним.

Щоб зменшити кількість гіпсового пилу, бажано регулярно робити вдома вологе прибирання. А щоб запобігти появі таких частинок, важливо ретельно вибирати будівельні матеріали: якісні довше залишаються цілісними і не руйнуються.

Як позбутися від будівельного пилу в будинку?

Пил, який залишилвся після будівництва і ремонту збирається промисловим пилососом - побутовий прилад недостатньо потужний, щоб впоратися з таким завданням. При цьому необхідно пропилососити всі горизонтальні і вертикальні поверхні у будинку, включаючи стіни, стелю, полиці. Потім слід зробити вологе прибирання. Якщо після цього наліт все одно з'являється, необхідно зволожити повітря, почекати поки частинки осядуть, а потім повторити процедуру.

Якщо і після цього не вийшло позбутися будівельного пилу після ремонту, краще звернутися до фахівців e клінінгову компанію SolidCare.

Як ще боротися з пилом?

 • Регулярно робити генеральне і підтримуючу прибирання. При цьому пилососити стіни, стелю - це дозволить позбутися від запаху пилу (дихати в будинку стане легше).
 • Вимикати побутову техніку, якщо вона не використовується. Магнітне поле від екрану включених приладів (телевізорів, ноутбуків) діє на літаючі в повітрі частинки пилу, як пилосос.
 • Регулярно проводити хімчистку м'яких меблів, килимів, штор - в них накопичується дуже багато пилу.

Як впоратися із завданням швидко?

Якщо у вас немає часу і сил або ви просто не знаєте вже як позбутися від пилу у квартирі, в тому числі на дивані, на меблях, звертайтеся до нас у клінінгову компанію Solidсare. Наші клінери приїдуть до вас в будь-який зручний час і зроблять генеральне або підтримуюче прибирання. Додатково вони оброблять повітря бактерицидним рециркулятором, озонатором. Вартість послуг дивіться на сайті або уточнюйте у менеджерів.

Звільняй час та енергію!
Юлія
Власник компанії

Мені як керівнику, важливо дотримуватися професійних стандартів якісного клінінгу в Україні і прагнути підвищувати цю планку кожний день! Охайність ваших будинків - це результат злагодженої роботи цілої команди. Ми піклуємося про ідеальну чистоту, а ви звільняєте свій цінний час і енергію!

ВГОРУ