План прибирання квартири
План прибирання кімнати або квартири - це список покрокових заходів, які потрібно виконувати регулярно, щоб в будинку завжди був порядок. Складати такий план потрібно 1 раз на день, тиждень, кілька місяців. Якщо строго його дотримуватися, з часом вдасться оптимізувати процес збирання і закінчувати з ним швидко.
Що потрібно робити щодня?
Обов'язково впишіть в свій план прибирання квартири на кожний день такі пункти:
- застелити ліжка;
- розкласти речі по місцях;
- вимити посуд на кухні, протерти столи і підвіконня від пилу і забруднень, продезінфікувати поверхні
- вимити сантехніку у ванній, обробити унітаз протимікробним засобом; пропилососити.
Якщо в будинку є домашні тварини, потрібно щодня мити їх посуд. Якщо є діти, обов'язково додайте в план щоденного прибирання квартири останнім пунктом миття підлоги. Важливо по максимуму зібрати пил: це полегшить дихання і знизить ризик розвитку простудних захворювань в осінньо-зимовий період.
Що потрібно робити раз в 7 днів
.jpg)
- замінити постільну білизну і заправити ліжка;
- в кімнатах і спальнях протерти від пилу і забруднень всі поверхні, включаючи фасади комодів, шаф, полки;
- у всьому будинку пройтися пилососом по м'яким меблям (зібрати пил з подушок, підлокітників, стінок), а також під меблями;
- протерти антибактеріальним засобом вимикачі і дверні ручки;
- знепилити стелю і стіни;
- на кухні протерти від жиру і бруду кухонні шафки, вимити відро для сміття;
- в санвузлі вимити плитку, кахель.
Якщо на поверхні унітазу або ванни збирається вапняний наліт, саме час обробити його більш ефективними засобами по інструкції, щоб очистити сантехнічні вироби.
У коридорі, виконуючи план прибирання квартири на тиждень, важливо приділити особливу увагу полиці для взуття: пропилососити її всередині, протерти від пилу.
Якщо в будинку є вихованці, важливо пропилососити і при необхідності почистити їх спальне місце.
Що потрібно робити раз в 3-6 місяців
Періодично в будинку потрібно виконувати генеральне прибирання (чим більше в ньому проживає людей, тим частіше). У цей час важливо якомога краще вимити всі кімнати, тоді відчуття чистоти зберегти надовго.

- наведення порядку у всіх кімнатах;
- знепилювання поверхонь - потрібно добре протерти всі меблі, побутову техніку;
- миття вікон, радіаторів, підвіконь, жалюзі на вікнах - якщо вікна квартири виходять на проїжджу частину, краще мити їх частіше, приблизно раз на місяць;
- миття світильників;
- миття санвузла - важливо вимити і натерти сантехніку, дзеркала, скляні поверхні, обробити кути і важкодоступні місця миючими засобами (через високу вологість у цій кімнаті може розвиватися цвіль);
- прибирання на кухні - слід обробити протимікробними засобами обробні дошки і поверхні (якщо в будинку часто і багато готують, треба виконувати цю процедуру раз на місяць), вимити кухонні шафки всередині, побутову техніку - холодильник, мікрохвильову піч, духовку, посудомийну машину, кавоварку зовні і всередині.
Якщо в будинку чути неприємний запах, має сенс засипати в зливи раковини і ванни засоби, які прибирають засмічення. Вони можуть збиратися на стінках труб при попаданні сміття і жиру.
План генерального прибирання кожної кімнати передбачає також миття підлоги під меблями, великою побутовою технікою. Бажано відсунути дивани, крісла, помити підлогу за пральною машиною, за холодильником, сантехнікою.
Що потрібно робити раз в 6 місяців
Не забувайте вносити в план прибирання квартири раз на півроку:
- хімчистку текстилю, м'яких меблів;
- чистку килимів;
- прання ковдр, подушок, штор.
Як організувати прибирання, щоб не витрачати багато часу
Біль сучасної жінки - брак часу. Щоб все встигати, їй доводиться залишати прибирання на вихідні, жертвуючи відпочинком, часом, яке можна було присвятити собі або своїм близьким. Та й план прибирання квартири на день або на тиждень не завжди підходить працюючим людям. Щоб якось його спростити і вирішити проблему, в США розробили систему “флайледі”.
У 1999 році Марла Сіллі стала розсилати жінкам по email рекомендації з клінінгу. Пару років тому запустили сайт. До слова, користувачам і зараз приходять листи з планом щоденного прибирання квартири (що їм потрібно зробити сьогодні). Складалися всі листи на підставі плану збирання квартири на тиждень (приклад в таблиці). При цьому будинок розбивався на зони, порядок в кожній з яких наводився щодня.

Як зробити так, щоб в будинку завжди було чисто
Є 3 універсальні правила:
- Правильно організуйте простір, раз на рік викидайте речі, якими не користуєтеся.
- Залучайте до праці всю сім'ю. Можна скласти простий план прибирання в кімнаті підлітка на день або на тиждень.
- Або просто делегуйте обов'язки фахівцям.
Ми в клінінгової компанії SolidCare готові приїхати до вас у зручний час, щоб в найкоротші терміни зробити генеральний або підтримуючий клінінг. Вартість послуг дивіться на сайті або дізнавайтеся у наших менеджерів.